Handel żywym towarem

Współczesne niewolnictwo jest niestety wciąż obecne na świecie. Coraz więcej osób wpada w sidła naciągaczy i handlarzy, którzy potrafią posunąć się do wszystkiego, byle tylko osiągnąć swój cel. Warto wspomnieć, że Polska – kraj wydawać by się mogło spokojny, cywilizowany, a przy tym bezpieczniejszy niż wiele innych państw, nie tylko pośredniczy w przewozie ludzi, ale i okazuje się często miejscem pochodzenia ofiar, jak również celem ich zsyłek.

Handlem żywym towarem nazywa się przetrzymywanie, przewożenie oraz oddawanie ludzi pod przymusem innym osobom, a także wykorzystywanie ich do własnych celów. Obiektem zainteresowania przemytników może stać się tak naprawdę każdy. Część ofiar zdobywa się za pośrednictwem Internetu – namawia na wyjazd zagranicę pod pretekstem wspólnego życia czy spotkania, by lepiej się poznać.

Niektórzy starają się też zdobyć zaufanie upatrzonej osoby „na żywo” – zaprzyjaźniają się, przebywają z nią nawet do kilku miesięcy, by później zaproponować wspólny wyjazd do innego państwa. W ręce handlarzy bardzo łatwo można trafić, decydując się na dorabianie poza granicami kraju. Wielu młodych ludzi, skuszonych obietnicą dobrze płatnej pracy, wyjeżdża w pojedynkę, często nawet nie sprawdzając żadnych szczegółów oferty.

Warto jednak zauważyć, że nawet niektóre pozornie wiarygodne propozycje, mogą okazać się zgubne i doprowadzić do sprzedaży lub zmuszenia do prostytucji.

najtaniej dentysta rentgen zębów poznań rtg zębów w Poznaniu