Jak przygotować samochód do podróży?

Wielu z nas przynajmniej kilka razy w roku wybiera się na dalsze czy bliższe podróże samochodem. Zachęcają do tego między innymi aura i korzystne warunki atmosferyczne, które powodują, że aż chce się spędzić weekend poza domem. Ale w wybrane przez nas miejsce musimy się przecież jeszcze jakoś dostać. Samochód jest jedną z najlepszych opcji, przede wszystkim ze względu na dużą wygodę oraz niezależność, jaka wiąże się z tym właśnie rozwiązaniem. Wszak we własnym samochodzie nie mamy żadnych ograniczeń dotyczących na przykład bagażu, a do tego możemy zatrzymać się na odpoczynek kiedy tylko chcemy. Aby jednak móc podróżować samochodem, powinniśmy odpowiednio zająć się jego przygotowaniem przed rozpoczęciem wojaży. W przeciwnym razie może się okazać, że auto po prostu nie będzie w stanie doprowadzić nas do miejsca, w którym chcieliśmy spędzić wolne chwile. Różnego rodzaju awarie, usterki i samochód ląduje na poboczu, a my nie mamy już w zasadzie żadnych szans na wymarzony weekend poza miastem. W związku z tym, warto dokonać nie tylko przeglądu auta zaraz przed wyjazdem, ale również odpowiednio się doposażyć. Dzięki temu nic nas w drodze nie zaskoczy i powinniśmy móc bez problemu dojechać do celu.

O czym trzeba więc pamiętać przed wyjazdem? Zdaniem ekspertów, najważniejsze są:

  • kontrola płynów,
  • stan opon,
  • przegląd klimatyzacji,
  • części zapasowe,
  • apteczka.

Wszystko to są bardzo istotne kwestie, o których należy pamiętać zawsze, niezależnie od tego, czy wyjeżdżamy poza miasto, czy też w zdecydowanie dłuższą trasę. Przy kontroli płynów powinniśmy skupić się przede wszystkim na takich płynach eksploatacyjnych jak olej, płyn chłodniczy czy także zimowy płyn do spryskiwaczy. Nie wolno także zapomnieć o oponach, gdyż bez sprawnego ogumienia możemy nie być w stanie kontynuować jazdy. Warto więc posiadać koło zapasowe, a ciekawym rozwiązaniem jest również koło zapasowe w sprayu.

Jakie rzeczy są niezbędne na podróż samochodem?

Przy pakowaniu się na podróż, nie można zapominać także o tych elementach wyposażenia, które mogą okazać się niezbędne w trakcie samej jazdy. Nigdy nie wiemy, co może nas spotkań na drodze, dlatego warto posiadać pełną apteczkę oraz gaśnicę. Przydać może się także trójkąt ostrzegawczy, a koła nie będziemy w stanie wymienić bez podnośnika. Dobrym pomysłem jest również uzupełnienie wyposażenia o dodatkowe żarówki oraz zapasowe bezpieczniki. Przydatne mogą okazać się również takie elementy jak na przykład uchwyt na telefon czy zasłony na szyby, które znacząco podniosą komfort jazdy.

http://www.danoil.pl/smary-c-7.html