Kiedy w mieszkaniu sprawdzi się jasne drewno?

Gdy rozpoczyna się urządzanie mieszkania, wiele osób staje przed kluczowym dylematem – co wybrać: jasne czy ciemne meble? Zdarza się, że zwolennicy któregoś z dwóch rodzajów drewna postanawiają zaaranżować pokoje w taki sposób, by móc wykorzystać właśnie ten, bliższy ich sercu. W jakich sytuacjach sprawdzą się jasne meble? Jasny kolor drewna będzie pasował przede wszystkim do ciemnych pomieszczeń, by je nieco rozświetlić i wprowadzić do nich odrobinę życia. Kontrasty są bardzo wskazane. Żeby klimat nie stał się zbyt ponury przez ściany w ciemnych bądź przydymionych kolorach, można zdecydować się na odróżniające się drzwi bądź podłogę.

W ten sposób równowaga zostanie zachowana, a wnętrze nie stanie się zbyt jednolite. Jasne meble są też charakterystyczne dla kilku popularnych stylów aranżacji wnętrz. Mowa tutaj przede wszystkim o stylistyce skandynawskiej, manierystycznej oraz vintage. Biurko, utrzymane w tej kolorystyce, sprawia wrażenie większego, a przy tym poprawia psychiczny komfort pracy.

Co więcej, niektórzy uważają, że jasne wyposażenie domu jest po prostu praktyczniejsze, gdyż w znacznie mniejszym stopniu widać na nim kurz. Proszę zapoznać się z architekt wnętrz częstochowa, który w jasny sposób rozwieje te czy inne wątpliwości.

krany Łoża kontynentalne bez pojemnika