Kwiaty jednoroczne do ogrodu na balkonie

Planujesz zaaranżować ogród na swoim balkonie w bloku? Nie wiesz jakie kwiaty wybrać, by długo kwitły, zdobiły balkon i mieszkanie oraz cieszyły oko? Dobrym wyborem będą aksamitki, jest to roślina jednoroczna o żółtych lub pomarańczowych kwiatach, powinno się ją sadzić w miejscach słonecznych lub półcienistych, kwitnie od lipca do października.

Dość długo, bo aż do pierwszych przymrozków kwitne begonia bulwiasta, także roślina jednoroczna, która może mieć kwiaty zarówno białe, różowe, czerwone jak i żółte oraz pomarańczowe.

Każdy działkowiec może wybrać odmianę zgodnie z tym jakie kolory preferuje.

W ogrodzie na balkonie warto posadzić również begonię stalekwitnącą, która tak jak jej poprzedniczka kwitnie od czerwca do pierwszych przymrozków, jest nieco niższa niż begonia bulwiasta, bo jej wysokość to około 20 cm.

Obie odmiany begoni można wsadzić na miejsce bratków, które kwitną od marca do czerwca, są podobnej wysokości i również jest to roślina jednoroczna o wielobarwnych kwiatach.

https://ciechagro.pl/pl/produkty/srodki-ochrony-roslin/produkty-grzybobojcze preparaty do biologicznej oczyszczalni ścieków