Najlepszy samochód dla seniora

Jesień życia dla wielu osób wydaje się okresem, w którym nie powinno się siadać za kierownicą. Nic bardziej mylnego. Grono starszych osób jest równie aktywne i sprawne fizycznie, co wielu młodych ludzi, dlatego samochód na starość, to ciekawa alternatywa dla komunikacji miejskiej.

Bardzo duża grupa seniorów korzysta ze swoich samochodów od lat, znając je jak własną kieszeń. Czasem jednak przyzwyczajenie do ukochanego modelu przegrywa z komfortem podróżowania. Problem z wysiadaniem i wsiadaniem do niskich pojazdów i mało przestrzeni za kierownicą, to główne powody zmiany aktualnego pojazdu.

Emeryci najczęściej wybierają samochody małe, kilkunastoletnie, które nie są zbytnio awaryjne, a przy tym względnie oszczędne. Ponadto powinny posiadać odpowiednio duże drzwi oraz wysoko usytuowany fotel. Dlatego ciekawym pomysłem będzie zastanowienie się nad wyborem Fiata Pandy, który chociaż nie jest pojazdem z górnej półki, to ma bardzo wygodne i praktyczne wnętrze, które ułatwi przemieszczanie się po mieście.

Zastanawiając się nad samochodem na stare lata, warto zastanowić się nad klimatyzacją, która okaże się wybawieniem w upalne dni.

glikol