Podpalenia

Ogień to nieokiełznany żywioł, który może poczynić ogromne spustoszenia. Czasem ludzie przegrywają z nim walkę, nie potrafiąc zatrzymać niszczycielskiej siły.

Jego właściwości skrzętnie wykorzystują natomiast przestępcy, dokonując licznych podpaleń. Przyczyn tego typu wykroczeń jest bardzo wiele.

Na użycie ognia decyduje się chociażby młodzież, najczęściej dla żartu podkładając go do pojemnika na śmieci czy opuszczonej szopy. Zdarza się również, że powodami podpaleń jest zemsta na kimś lub zwyczajna zazdrość, gdy sprawca nie potrafi sobie poradzić z targającymi nim emocjami czy też chęć pozbycia się konkurencji.

W Polskich realiach do podpaleń dochodzi również w wyniku gangsterskich porachunków. Za przestępstwo tego rodzaju można otrzymać karę pozbawienia wolności do dziesięciu lat.

www.chwasty.net.pl

Z podkładaniem ognia bezpośredni związek ma także piromania – choroba psychiczna, polegająca na chorobliwej chęci podpalania wielu różnych obiektów. Piroman lubi patrzeć na ogień, więc oglądanie płonących budynków czy przedmiotów sprawia mu prawdziwą przyjemność.

dentysta w Poznaniu stomatolog piątkowo wybielanie zębów najtaniej! Chirurg naczyniowy Poznań