Pozyskuj naturalne światło

W nowoczesnym budownictwie bardzo dużą uwagę przykłada się do możliwie maksymalnego oświetlenia budynku w sposób naturalny. Wiąże się to z późniejszymi oszczędnościami na energii elektrycznej oraz ze zwiększeniem komfortu zamieszkiwania takiego domu.

Co można zatem zrobić, aby dom był jak najlepiej oświetlony naturalnym światłem? Duże okna to podstawa. Jednak ich rozmieszczenie nie powinno być przypadkowe.

Najlepiej będzie, jeżeli południowo-zachodnia strona domu będzie wyposażona w więcej takich okien niż pozostałe. Wiąże się to z tym, iż popołudniu i wczesnym wieczorem pomieszczenia od tej strony będą wciąż oświecane naturalnym światłem.

www.101filmow.pl

Po stronie wschodniej natomiast można umieścić takich okien mniej, a tę przestrzeń przeznaczyć np. na sypialnię, w której światło nie odgrywa tak dużej roli.

W nowoczesnym budownictwie popularnością cieszą się także szklane wstawki lub nawet całe ściany ze szkła. To bardzo designerskie rozwiązanie, ale jednocześnie praktyczne, gdyż pozwala nam niemal przez cały czas korzystać z naturalnego oświetlenia.

http://gotowepodklucz.pl/faq/ meble do domu