Sposoby na optyczne powiększenie pokoju

Małe przestrzenie często bywają wyzwaniem, jeśli chodzi o aranżację. Małe przestrzenie najczęściej można spotkać w mieszkaniach w bloku, dlatego warto wiedzieć, jak dobrze je urządzić. W takich przypadkach warto znać kilka prostych sposobów, dzięki którym każde pomieszczenie będzie wydawać się większe, niż jest w rzeczywistości.

Najważniejszą sprawą są kolory. W małych pomieszczeniach zdecydowanie powinny dominować jasne barwy, najlepiej biele. Do tego warto wprowadzić dodatkowo jeszcze jeden kolor, nie wolno jednak przesadzać, gdyż zbyt duża ilość barw może spowodować niepożądany efekt.

Dla tych, którzy nie są jednak przekonani co do czystych bieli, doskonałym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie kremowej lub innej jasnej farby. Meble w małych pomieszczeniach także powinny być jasne, lekkie lub ażurowe. Idealnie sprawdzą się meble w odcieniach szarości oraz takie, z jasnego drewna.

Ciekawym rozwiązaniem okażą się również eleganckie i nowoczesne meble szklane. Wrażenie głębi można także uzyskać poprzez wprowadzenie do pomieszczenia dużego lustra, które doda wnętrzu przestrzenności i przejrzystości.

oven manufacturer Kołdry jedwabne