Taniec jest dobry w każdym wieku

Nie ważne ile mamy lat, jeśli tylko czujemy się na siłach i fizycznie nasze ciało nie odmówiło nam posłuszeństwa, to powinniśmy zadbać o to, aby w naszym życiu obecny był taniec. Nie każdy musi od razu być mistrzem w tańcu i znać kroki do kilkunastu różnych układów, najważniejsze jest to, abyśmy wsłuchali się w muzykę i pozwolili, aby to nasze ciało samo zaczęło się kołysać w jej rytm.

Tak naprawdę wówczas może się okazać, że to nie jest takie trudne jak nam się wydawało, a taniec pozwoli nam rozluźnić mięśnie i zrzucić z siebie problemy ostatnich godzin.

Nie patrzmy na wiek

Dzieci nie mają problemów z tańcem, jeśli tylko czują taką potrzebę i słyszą ulubioną muzykę, zaczynają tańczyć, jednocześnie świetnie się przy tym wszystkim bawiąc.

Dorośli z biegiem czasu coraz bardziej się wycofują, aż w pewnym wieku są zdania, że nie wypada aby tańczyli, a jeśli już to coś statecznego i powolnego. Prawda jednak jest taka, że tańczyć może każdy, w każdym wieku i do każdej muzyki.

Jeśli tylko słyszymy jakieś dźwięki i czujemy, że nasze ciało jest gotowe do różnego rodzaju wygibasów, to koniecznie powinniśmy sobie na to pozwolić, w ogóle nie przejmując się tym, co powiedzą inni ludzie. Taniec niesie ze sobą wiele dobrego, dlatego jeśli systematycznie będziemy poświęcali na niego przynajmniej kilkanaście minut dziennie, to na pewno zauważymy różnicę.

Co możemy zyskać?

Interesuje nas to, co możemy zyskać jeśli pozwolimy, aby taniec częściej pojawiał się w naszym życiu? Przede wszystkim będziemy bardziej rozluźnieni, nasze mięśnie będą mniej spięte, a relaks jaki będziemy odczuwali podczas tańca sprawi, że na wszystkie nasze problemy spojrzymy z większym dystansem. Co więcej taniec świetnie dba o ciało, sprawia że mamy lepszą kondycję, jesteśmy bardziej wysportowani, a i nasza sylwetka lepiej się prezentuje, dlatego też powinniśmy tańczyć jak najwięcej, aby w ten sposób zapewnić sobie codzienną, niezbędną dawkę ruchu.

Dodatkowo jeszcze warto powiedzieć, że podczas tańca poprawia się nasze samopoczucie, jesteśmy bardziej radośni i pewni siebie, co z biegiem czasu zacznie się przenosić również na nasze codzienne życie. Warto zobaczyć co może nam zaproponować taniec, jak wiele możemy tutaj zyskać, a wówczas zrozumiemy, że w tańcu nie jest najważniejszy nasz wiek, tylko to, żebyśmy potrafili się nim bawić i żebyśmy dobrze się przy tym czuli.

szkoła tańca dla dzieci poznań