Toyota Tundra

Pick-upy to przede wszystkim pojazdy, które muszą być odporne na różne warunki, które panują na drodze, zwłaszcza w trudnym terenie. Toyota Tundra to samochód, który korzysta z doświadczenia producentów legendarnej Toyoty T100, która produkowana była przez 5 lat od 1993 roku. Debiutująca w 1999 Tundra miała znacznie bardziej sportowy charakter, niż poprzedzający ją model T100.

Japończycy nie zrezygnowali jednak z masywnego projektu nadwozia, który ma podkreślić odporność i wytrzymałość samochodu. Tundra ma przede wszystkim znacznie bardziej zaokrąglone kształty i znacznie lepiej prezentuje się jako samochód osobowy. T100 to klasyczny samochód dostawczy, który charakteryzuje się bardzo surową i twardą estetyką.

Model Tundra jest pod tym względem o wiele bardziej estetyczny, a jego sportowy charakter nie przekreśla możliwości samochodu, który przede wszystkim jest samochodem dostawczym. Oferta Toyoty w zakresie modelu Tundra jest bardzo elastyczna. Samochód produkowany jest w kilku wersjach wyposażeniowych czyli Tundra Access Cab, Tundra Regular Cab i Crewmax (debiutujący w 2010 roku).

Od 2007 roku dostępna jest druga generacja modelu.

Zobacz jak potrzebne są oleje sprężarkowe i jaką dają gwarancję Duda-Cars