Urządzanie dużego salonu

Salon to wizytówka każdego mieszkania. Dla osób, które są szczęśliwymi posiadaczami wyjątkowo przestrzennych pomieszczeń, jego urządzenie nie powinno stanowić większego problemu.

W tym wypadku nie trzeba się przecież przejmować ryzykiem wywołania uczucia przesadnego ścisku, spowodowanego zbyt dużą ilością różnego rodzaju akcesoriów. Często pojawia się jednak inne wyzwanie – jak zaaranżować przestrzeń, by nie wydała się zbyt pusta, a kolejne meble nie wprowadziły wrażenia niekontrolowanego nieładu.

Przede wszystkim, warto sporządzić dobry plan działania. Trzeba podzielić salon na poszczególne strefy, ze względu na ich docelowe przeznaczenie.

Zwykle główną część przeznacza się na telewizor lub kino domowe. Poza tym, jeśli ma się do zagospodarowania naprawdę duży metraż, można stworzyć strefę do odpoczynku – będzie ona doskonałym miejscem na kominek, przy którym mieszkańcy spędzą chłodniejsze, zimowe wieczory.

Co więcej, nie zaszkodzi też wprowadzenie punktu jadalnego, gdzie rodzina miałaby okazję spożywać wspólne posiłki. Wszystkie części salonu powinny pasować do siebie stylistycznie.

Jeśli właściciel mieszkania decyduje się na konkretny typ mebli, powinien konsekwentnie dobierać do niego kolejne elementy. Obowiązkowo należy też zadbać o harmonię kolorystyczną oraz jednolite dekoracje.

okleina meblowa wenge krzesła iso