Wiosna w ogrodzie

Nadchodząca wiosna to czas, który chcielibyśmy spędzić bliżej przyrody. Wielu z nas decyduje się więc na zakładanie ogrodów. Czasem to ogródki przydomowe, miejsca dość rozległe.

Niektórzy mają ogródki działkowe, a inni muszą zadowolić się skwerkiem pod blokiem. Są też radykalne rozwiązania, takie jak uprawianie warzyw, hodowanie kwiatów czy ziół na balkonie. Tak, nie liczy się miejsce, ilość ziemi, ale czas poświęcony naszemu ogródkowi, zaangażowanie i odpoczynek, jaki przy tym zyskujemy.

Zdecydowanie więc zakładanie ogrodów może być lekarstwem na zimowe zmęczenie, stres, a nawet nudę w pracy. Czujemy się bliżej natury, mamy olbrzymią satysfakcję, że sami jesteśmy w stanie wyhodować warzywa czy kwiaty, które później uprzyjemnią nam życie. Warto jednak zanim zdecydujemy się na zakładanie ogrodów, poczytać trochę na ten temat.

Dowiedzieć się gdzie, co i kiedy sadzić. To pomoże nam dobrze zaplanować swoje działania w ogrodzie na nadchodzące miesiące, a także przyniesie pożądane efekty – piękne kwiaty, warzywa czy zioła.