Znaczenie dla bankowości

Usługi konwojowania są wykorzystywane przez różne branże, a także przez osoby prywatne. Ciężko powiedzieć, aby istniała jakaś uniwersalna grupa docelowa, do której agencje ochrony adresowałyby swoje usługi w tym zakresie. Zasadniczo można powiedzieć, że tą grupą w pierwszej kolejności są wszyscy ci, którzy mają w swoim posiadaniu jakieś wartościowe rzeczy i chcieliby zapewnić im bezpieczny transport z jednego miejsca w drugie.

Z całą pewnością dotyczy to instytucji bankowych, które bardzo chętnie powierzają cenne dla siebie transporty konwojentom. Oczywiście wiemy dobrze, że w XXI wieku znaczenie gotówki nie jest już tak duże jak kiedyś, a te najcenniejsze dobra istnieją w bankach jako elektroniczne zapisy księgowe, a nie jako fizyczna gotówka. Jednakże w dalszym ciągu ludzie chcą z tej gotówki korzystać i w tym celu niezbędne są bankomaty.

www.eurohockey.pl

Każdy bankomat musi posiadać w swoich zasobach określoną ilość gotówki, która powinna być na bieżąco uzupełniana. W tym celu konwoje z pieniędzmi regularnie odwiedzają poszczególne bankomaty. Zadaniem konwojentów jest w tym momencie uzupełnienie gotówki w bankomacie i upewnienie się, że urządzenie jest zabezpieczone i tym samym gotowe do pracy.

Poza tym banki korzystają z konwojów również w innych sytuacjach. Powierzają im przewóz gotówki pomiędzy placówkami, a także ewentualnie przewóz dóbr znajdujących się w skrytkach bankowych, o ile zajdzie taka konieczność. Również fizyczna dokumentacja bankowa jest często transportowana za pomocą konwojów.

ogrody zimowe dolnośląskie choinki żywe ceny