Zrezygnuj z zasłon i firanek

Dzisiaj w domu liczy się przede wszystkim to, aby był przestronny i wygodny w użytkowaniu. Rezygnuje się zatem ze zbytniego wypełniania przestrzeni i zagracania wnętrza.

Okazuje się bowiem, że kilka wizualnych zabiegów i usunięcie zbędnych ozdób są w stanie znacznie zwiększyć, przynajmniej wizualnie, powierzchnię domu. Przede wszystkim zrezygnuj z firanek i zasłon, zwłaszcza tych długich, sięgających do podłogi.

Optycznie bardzo zmniejszają one każde pomieszczenie. W zamian za to możesz w okna wmontować proste rolety lub też rolety rzymskie, które będą jednocześnie pełniły funkcje ozdobnej firanki jak i żaluzji.

Warto też zrezygnować z obrazów i zdjęć na ścianie. Oczywiście kilka tego typu ozdób doda wnętrzu klimatu i charakteru, jednak ich zbyt duża ilość może spowodować, że pomieszczenie będzie się wydawało zagracone.

Podobnie sytuacja wygląda także z wszelkimi bibelotami stawianymi na półkach i regałach – chociaż często są ozdobą, to ich nadmiar powoduje przepełnienia i wnętrze domu traci przestrzeń.

Montaż szamba Podkład pod obrus