Muzyka i taniec to świetny sposób na ruch

Oczywiście wiemy, że powinniśmy dbać o to, aby codziennie mieć odpowiednią dawkę ruchu, bo wówczas będziemy mieli więcej energii, lepszą kondycję, a do tego jeszcze ogólnie nasze samopoczucie będzie lepsze. Niestety, czasami zmęczeni codzienną ilością obowiązków i różnymi problemami, nawet nie wyobrażamy sobie, abyśmy mieli jeszcze znaleźć siły i czas na ćwiczenia. Może więc warto się zastanowić czy odpowiednim rozwiązaniem nie będzie tutaj muzyka i taniec?

Nie trzeba wiele

Nie trzeba się od razu zapisywać na kursy tańca towarzyskiego czy hip hopu. Tak naprawdę wystarczy odrobina samozaparcia i wprowadzenie dobrych nawyków, aby muzyka i taniec były naszą codzienną, niezbędną dawką ruchu.

Przede wszystkim warto w sobie wyrobić nawyk, aby od razu po przyjściu do domu włączać ulubioną muzykę, a później podczas wykonywania codziennych obowiązków, poddać się tanecznym krokom. Możemy tańczyć podczas przygotowywania obiadu i jego podawania, możemy tańczyć podczas sprzątania czy szykowania ubrań na kolejny dzień. Może się wydawać, że to nie ma sensu i że na niewiele się zda. Jednak wbrew pozorom będziemy się ruszali, będziemy wprawiali nasze mięśnie w ruch, niejednokrotnie te, które normalnie rzadko są używane.

Co więcej, w ten sposób przyczynimy się również do tego, że nasze samopoczucie będzie znacznie lepsze.

Warto o tym pomyśleć

Naprawdę muzyka i taniec to świetny sposób na zapewnienie sobie codziennej dawki ruchu. Co więcej, niejednokrotnie kiedy włączamy naszą ulubioną muzykę nasze ciało samo zaczyna się poruszać, mamy nieodpartą ochotę na to, aby zacząć się wyginać w różne strony. Na początku możemy się czuć z tym dość nieswojo, jednak z biegiem czasu przestaniemy się przejmować, bo najważniejsze będzie dla nas to, że sprawia nam to przyjemność.

Co więcej, warto także powiedzieć, że taki taniec, nawet stosunkowo spokojny pozwoli nam się odprężyć i rozciągnąć mięśnie, a to także będzie miało ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Dodatkowo podczas tańca będą się w naszym ciele wytwarzały hormony odpowiedzialne za poczucie szczęścia, a to także sprawi, że z większym optymizmem będziemy patrzeć na nasze życie i na to, co się w nim dzieje. Warto dopilnować, aby codziennie w naszym domu pojawiała się muzyka. Jeśli jeszcze do tego dojdzie przynajmniej kilka minut tańca, to możemy być pewni, że nasze podejście do życia znacznie się zmieni, bo będziemy w nim widzieli zdecydowanie więcej pozytywnych rzeczy.

akrobatyka dla dzieci poznań